 © |
Предстоят ни няколко много интересни дни. Плевнелиев извърши "сатанинско дело" и "предателство" - според Валери Симеонов. Оценките за ветото на "псевдобългарския президент" и на останалите патриоти Каракачанов и Джамабазки са не по-малко категорични. Вероятно Плевнелиев нямаше и друг ход. Днешното решение е продължение на цялостната му политика - колкото и да не обръщахме внимание на общо взето последователното му поведение му през последните години. Медиите на Пеевски и не само те приучиха българина да гледа на своя президент с обидно пренебрежение. Наричаха го как ли не и му приписваха какви ли не грехове. А той имаше един много голям грях - нито един път не засвиделства топли чувства към Русия, и един голям недостатък - няма мъжествен тембър и излъчване, каквито ни се иска да има българския президент. Патриотите едва ли ще отстъпят - ако се съди по категоричността на първите им реакции. Може би искат да притиснат Борисов. Но той няма накъде повече да отстъпва. Прекалено вече много отстъпки направи напоследък. Това вече не е любимият на толкова българи силен премиер, а обикновен шмекер. И е време да каже с кого е - със Сатаната или с Патриота. Ако не бяха онези, дето оврякаха публичното пространство, щеше да бъде по-лесно. Дали всъщност точно те не объркаха всички сметки? Борисов е наясно, че с тях не може да се говори с езика на Патриота. Веднъж му дадоха урок в Лондон, от който уж взе поука. Така че може би ни предстоят първите избори, провокирани от една друга България. Според Симеонов става дума за 5-6 души, Размотаващи се в краката, според други - за над 2 милиона. |